Konkurs CBRE OFFICE SUPERSTAR 2021 rozstrzygnięty. Realizacje HOOF wyróżnione, aż w trzech kategoriach.
Marka HOOF to zespół ekspertów z ponad 20-letnim doświadczeniem wkompleksowej realizacji przestrzeni biurowych i komercyjnych. W prestiżowymkonkursie CBRE OFFICE SUPERSTAR 2021 jury nagrodziło realizacje marki, aż wtrzech kategoriach: „NAJLEPSZEBIURO W POZNANIU”, „NAJLEPSZEBIURO WE WROCŁAWIU” oraz najlepsza „PRZESTRZEŃ DO WSPÓŁPRACY”.
CBRE OFFICE SUPERSTAR to prestiżowy konkurs promujący organizacje, które swoje biura postrzegają nie tylko jako miejsca do pracy, ale kreują przestrzeń przyjazną i komfortową dla swoich pracowników. Celem konkursu jest promowanie nowatorskich rozwiązań w zakresie aranżacji powierzchni biurowej, zaprezentowanie aktualnych trendów, kształtujących rynek powierzchni biurowych w różnych branżach oraz wyróżnienie nowatorskich koncepcji, które sprawdziły się w praktyce.
Wyboru finalistów dokonuje niezależna Kapituła, złożona z najwyższej klasy ekspertów w takich dziedzinach jak: nieruchomości, architektura, środowisko pracy, zarządzanie zmianą oraz design i futurologia.
Pierwsze wyróżnienie „NAJLEPSZE BIURO WPOZNANIU” zostało przyznane za realizację otwartego w 2020 nowego biura marki GSK. Projekt biura wzorowany został na tematyce lokalnej – poznańskim Starym Rynku. Kluczowa była przemyślana aranżacja biura, dzieląca je na mniejsze segmenty, aby zniwelować́ hałas i nadać́ wrażenie przytulności. Ponad 20 sal spotkań wyposażonych w najnowsze technologie, 9 stref kreatywnych z unikatowymi meblami, przestrzenne kuchnie, sale do integracji i rozrywki, pokój pracy twórczej z biblioteką, szafą grającą i maszyną do popcornu. Ponad to wyróżnikiem jest wdrożenie rozwiązań odpowiadające potrzebom osób reprezentujących mniejszości społeczne, np. neutralne dla płci toalety. W projekcie uwzględnione zostały także pokoje specjalnych potrzeb, np. pokoje dla Rodziców z dziećmi. Biuro to ogromna inwestycja, której przyświeca dbałość o pracowników, panuje tu wyjątkowa atmosfera, klimat do budowania relacji i kreatywnej pracy. Za realizację projektu odpowiedzialni byli Teodor Barciński i Aleksandra Szutarska z HOOF.
Kolejne wyróżnienie to nagroda w kategorii „PRZESTRZEŃ DO WSPÓŁPRACY”. Wraz z najnowszymi trendami, w projekcie postawiono na innowacyjne połączenie standardowej przestrzeni biurowej z miejscami do spotkań́. Efektem jest aż 9 stref do pracy kreatywnej z unikatowym wyposażeniem: huśtawkami, wiszącymi stołami, żywymi zielonymi ścianami i mobilnymi tablicami, które pozwalają dopasować przestrzeń pod potrzeby zespołów. Dla ułatwienia współpracy grup rozproszonych, ponad 20 sal spotkań wyposażono w technologie CISCO, projektory, panoramiczne kamery sufitowe oraz system nagłaśniający. Wdrożone zostały rozwiązania odpowiadające potrzebom mniejszości, m.in. neutralne płciowo toalety. Jest też pokój dla Rodzica z dzieckiem. Pokój do pracy twórczej wyposażony został, m.in. w Microsoft Surface Hub 2, maszynę do popcornu i bibliotekę. Znalazły się także miejsca sprzyjające integracji: sale z piłkarzykami, playstation i przytulne kuchnie. Powstało miejsce do pracy, które nie ograniczona, lecz inspiruje do działania. Pracownia TP Bennett zrealizowała projekt GSK – przestrzeń biurowa i współpracy, chillout room. Kantynę i strefę help lounge zaprojektowała Katarzyna Rut — architekt marki HOOF.
„NAJLEPSZE BIURO WE WROCŁAWIU” to ostatnia z nagrodzonych realizacji. Głównym zamierzeniem podczas projektowania przestrzeni dla marki CALLSTACK, było stworzenie wygodnej dla pracowników, elastycznej dla zespołów i przyjemnej dla wszystkich przestrzeni. Funkcjonalność biura to za mało. Koncept wnętrz miał być intrygujący, oryginalny, a jednocześnie spójny z filozofią marki. Projektanci mieli sprawić, aby biuro było przestrzenią sprzyjającą socjalizacji, wspólnemu spędzaniu czasu w trakcie pracy i poza nią, celebrowaniu wspólnych posiłków i rekreacji. Motywy, które zaakcentowano we wnętrzu były związane z nauką, technologią i kosmosem – z którymi identyfikuje się CALLSTACK jako firma technologiczna. Projekt autorstwa pracowni we.make i Aleksandry Hobler, koordynowali Krzysztof Fedoryszyn i Andrzej Ambrozik.